Salátovník přispívá na Trash Hero Czech RepublicZ každého salátu přispíváme 2kč na #trashero
 

ROZVOZ ÚTERÝ A ČTVRTEK / Šumperk, Zábřeh, Bludov, Olomouc, Mohelnice

Lehké / Plné energie a s dovozem až k vám :) Dejte zelenou zálohovaným obalům!

chci si objednat saláty

Příběh o Salátovníku

SALÁTOVNÍK – Zdravý, lehký a chutný salát „Ve skle jako dřív“ a nejen to…

Kdo stojí za zrodem Salátovníku?

Zdravíme všechny, jmenujeme se Tereza a Milan a pocházíme z městečka v podhůří Jeseníků....máme rádi hory, přírodu, zdravé jídlo a cestování. Oba jsme více než zděšení, kolik plastů a odpadu dokáže vyprodukovat moderní společnost a rozhodli jsme se proti tomu bojovat. Říkáte si, že je to naivní a že musíme být velkými snílky? Ano, jsme a naprosto našemu boji věříme!


Jak tento nápad vznikl?

Nelíbí se nám, jak moc se plýtvá jídlem a obalovými materiály a také, jaké saláty se v obchodech prodávají – plné plastů a oschlé zeleniny. To jsou hlavní důvody, proč Salátovník vznikl.

Salátovník vznikl také v návaznosti na naši zaneprázdněnost a touhu ostatních ochutnat, co dobrého se na našem talíří skrývá.
Postupné obohacení dalších lidí o moje recepty nás navedlo k myšlence vytvořit něco zdravého a bezobalového. Je to možná troufalé - ale chceme se vrátit do dob našich babiček, rodičů a prarodičů, kdy se vše prodávalo ve skle, bylo zálohované a spokojení byli jak lidé, tak i příroda.


Saláty ve skle, proč?

V této době se téměř vše balí do jednorázových obalů. Proč? Jen kvůli pohodlí zákazníků. Jelikož jsme jako společnost pořád více pohodlní, tak často volíme ty nejjednodušší cesty. Proto také téměř úplně vymizely z obchodů minerální vody a jiné nápoje ve skle. Zústaly nám jen ty v plastech. Jen proto, abysme se nemuseli vláčet se sklem z obchodu. To se chceme pokusit změnit...

Nedokážeme změnit obchodní strategie supermarketů, alle když jim dámě nějaký podnět, přidá se k nám více lidí, tak věříme, že bychom to společně mohli dokázat.

NAŠE SALÁTY dodáváme pouze v zálohovaných sklenicích. Sklenice nám zákazníci vrací, my jim vrátíme peníze, sklenice umyjeme ekologickými prostředky a znovu použijeme.

Oba nás děsí kam až jsme schopni dojít s plastovými obaly a co teprve to co nás čeká, pokud s tím nezačneme něco dělat....více plastů v oceánech než je ryb? Pojďte to změnit!

Jak Salátovník funguje?

Zákazníci si saláty objednávají den předem na webu www.salatovnik.cz. Denní uzávěrka objednávek je v každém městě jiná, ale je to kolem 16-18 hodiny. Po této uzávěrce nakoupíme jídlo přesně podle objednávek. Suroviny jsou denně čerstvé a tím i chutné. Následně se jídlo připraví z těchto čerstvých surovin. Podle počtu objednávek začínáme připravovat saláty večet nebo druhý den brzy ráno. Ráno všechny saláty naložíme a rozvezeme do Salátpointů nebo přímo k zákazníkům.
Nabídka salátů se mění jednou za týden až dva. Snažíme se nabízet saláty ze sezónních surovin. Přes zimu a chladnější období nabízíme saláty které vás zahřejí a které si můžete ohřát. Snažíme se nabízet i vegetariánské a veganské saláty, abychom potěšili všechny. Brzy do naší nabídky zařadíme čerstvé ovocné freshe a každý si u nás může zakoupit pláťenou tašku.

Proč si musím saláty objednávat den předem?

Přemýšleli jsme, jak vyřešit problém s plýtváním jídla. Bohužel se plýtvá jídlem všude kolem nás. Tak nás napadlo, že by si lidé mohli objednávat jídlo den dopředu a my tím mohli uvařit a nachystat jen tolik porcí, kolik se sní. Je smutné, že spoustu potravin bylo vyrobeno, zabaleno, polepeno a pak se prostě jen tak vyhodí...tohle my nechceme!
Tím, že si jídlo objednáte den dopředu, se ušetří spoustu surovin a obalů...a ještě budete mít jídlo čerstvé!

Saláty si nemusím objednávat předem...

Salátovník pokročil a saláty se pomalu rozšiřují do jiných měst a míst. V Olomouci si můžete saláty vyzvednout bez objednání v kavárně v Café la Fée / v Love Coffe u nádraží můžete ochutnat naše dezerty a budeme se rozšiřovat dále.

Jak mám salát jíst?

Jíst salát ze sklenice je někdy opravdu hravé.....salát můžete jíst jak ze sklenice, tak si jej vysypat na talíř. Záleží na vás, co a jak pro vás bude pohodlné. Některé z nich si můžete i ohřát. Salát stačí protřepat, aby se dresink dostal do celého salátu. Pak už stačí jen zabořit vidličku a Hmmmm :)

Co bychom chtěli a jaký je náš cíl?

Chtěli bychom, aby se každý zamyslel a začal přemýšlet nad tím co jí a omezil plasty. Můžeme s tím něco udělat, stačí když nad tím začněme přemýšlet a začněme každý sám od sebe.

Pojďmě jíst zdravě, neplýtvat surovinami a nevyrábět zbytečně moc odpadů! Pravděpodobně nezastavíme hladomor ani zamořování planety plasty, ale může se nám podařit to zmírnit.
Třeba nám to do obchodů vrátí skleněné obaly a plastové se budou stahovat. To by byl pro nás opravdový úspěch! Každý se může přidat!

Velký cíl - rádi bychom do budoucna odebírali všechno od dodavatelů bez obalů, zapojili místní farmáře a zařídili si vlastní farmu, na které bychom pěstovali super bio zeleninu bez chemií.

Víme že je před námi dlouhá cesta.....Sice jsme jak jehla v té celé kupě plastů....ale doufáme, že se k nám připojíte i vy, protože bez Vás to nepůjde.

Saláty jsou připraveny s láskou.

Tereza a Milan


Náš příběhNáš příběhNáš příběhNáš příběh

Kontakt

V případě potřeby nebo nějakých otázek
nás prosím kontaktujte.

Kontakt ROZVOZ
Olomouc / Mohelnice// +420 603 202 838

Šumperk / Zábřeh / Bludov // úterý: +420 733 131 667 // čtvrtek: +420 732 314 418

 

Kontakt INFORMACE A CATERING

email: info@salatovnik.cz nebo na telefon: +420 720 222 982 / +420 603 202 838

 

Salátovník s. r. o.

Radniční 231/4, 787 01 Šumperk
IČ: 06760759
www.salatovnik.cz

 

Chtěli byste mít naše saláty ve své prodejně, nebo kdekoliv jinde? Pořádáte nějakou oslavu či firemní večírek?
Připravíme pro Vás saláty a dezerty na míru!!!

Seznam alergenů je k nahlédnutí na webu.