Salátovník přispívá na Trash Hero Czech RepublicZ každého salátu přispíváme 2kč na #trashero
 

ROZVOZ ÚTERÝ A ČTVRTEK / Šumperk, Zábřeh, Bludov, Olomouc, Mohelnice

Lehké / Plné energie a s dovozem až k vám :) Dejte zelenou zálohovaným obalům!

chci si objednat saláty

Být zdravý a cítit se fit je daleko snažší, než si myslíme

Být zdravý a cítit se fit je daleko snažší, než si myslíme.

Asi každý z nás alespoň jednou v životě „koketoval“ s nějakou dietou, nejčastěji s vidinou shození pár kilogramů, nebo formování postavy.
Mnozí těmto trendům postmoderní doby podlehli natolik, že dodnes neúspěšně bloudí od jedné nesmyslné diety k další, a přitom bez očekávaných výsledků.
Proto jsme se společně se Salátovníkem rozhodli sepsat jednoduchý a praktický návod, jak dosáhnout optimálního zdraví, ideální hmotnosti a psychické pohody. Věřte, že to zvládnete i Vy.

Jistě se s námi shodnete, že výživa je jeden z nejdůležitějších aspektů ovlivňujících kvalitu a délku našeho života.

  • Naše těla však nejsou pouhé „spalovací motory“, a tedy oficiálně platná kalorická teorie hubnutí, že to, co sníme, musíme spálit, nefunguje.
  • Mezi kalorimetrem, který stejným způsobem spálí koblihu i salát, a lidským organismem, jsou obrovské rozdíly. V našich tělech totiž probíhají daleko složitější mechanismy.
  • To, co sníme nás ovlivňuje na buněčné úrovni, ovlivňuje to např. náš hormonální systém, složení střevního mikrobiomu, množství svalové a tukové hmoty, naši výkonnost i náladu.
  • Jestliže svoji stravu postavíme na základě omezeného příjmu energie (nízkokalorické diety a potraviny), nejen, že budeme strádat po výživové stránce, ale brzy narazíme na další problém, a to, že naše tělo omezí energetický výdej.
  • Zhubneme tedy pouze krátkodobě a ve chvíli, kdy jen lehce navýšíme příjem energie, dostaneme to zpátky i s úrokama.

Našim cílem je ukázat Vám cestu dlouhodobě udržitelného životního stylu, založenou na kvalitním jídle.

Jíst „opravdové (základní) potraviny a jídla z nich připravená“ je zároveň jediné univerzální doporučení pro všechny.

Jsme si vědomi toho, že tlak médií a potravinářského průmyslu je krutý.

Pokaždé, když jdeme do supermarketu, jsme cíleně vystaveni vysoce průmyslově zpracovaným potravinám, které jsou plné cukrů, nezdravých tuků, barviv, konzervantů, zvýrazňovačů chuti, soli a dalších aditiv, a to vše jen proto, aby nám to více chutnalo. Je obtížné těmto potravinám odolat, i když nejsou skutečnými a hodnotnými potravinami pro naše tělo. Naše rada, jak nejjednodušším způsobem omezit nakupování, a tedy konzumaci těchto „prázdných“ potravin, je přestat chodit nakupovat do supermarketů.

Kvalitní potraviny a jídla z nich vyrobená naleznete u místních farmářů a drobných pěstitelů, na trzích, v domácích pekárnách a mlékárnách a u poctivých, většinou rodinných, firem.

Máte tedy velkou šanci vyhnout se nákupu nezdravých a „prázdných“ potravin, mezi které patří např. bílý cukr, bílá mouka, sladké výrobky z nich, cukrovinky, slazené mléčné výrobky, slané pochutiny, polotovary, fast food, junk food, průmyslově upravené maso, nekvalitní uzeniny a slazené nápoje. Tohle jsou příklady některých vysoce průmyslově zpracovaných potravin, které Vám žádným způsobem neprospějí.

Naopak doporučujeme, abyste do své výživy a životního stylu zařadili základní a co nejméně průmyslově zpracované potraviny jako je např. zelenina, ovoce, ořechy, maso z volně se pasoucího dobytka, kvalitní masné výrobky, vejce, máslo a kvalitní tuky, plnotučné mléčné výrobky, celozrnné obiloviny a luštěniny a také některé speciální potraviny jako kvalitní káva, čaj, čokoláda, speciální byliny a houby...

Jestliže nevíte, jak začít, nemáte zkušenost a nápad, jakým způsobem ze základních potravin připravit chutný pokrm, podívejte se na naši nabídku salátů, polévek a dezertů.
Všechny totiž připravujeme právě na základě výše uvedených doporučení a přesvědčení.
Výchozí suroviny odebíráme od místních farmářů a dbáme na poctivé zpracování bez přidaných aditiv. Navíc myslíme ekologicky a všechny naše saláty Vám dodáváme v zálohovaných vratných sklenicích, které vymýváme ekologickými mycími prostředky a znovu tyto sklenice používáme.

 

...s láskou Denisa a Salátovník 

všechny články

Kontakt

V případě potřeby nebo nějakých otázek
nás prosím kontaktujte.

Kontakt ROZVOZ
Olomouc / Mohelnice// +420 603 202 838

Šumperk / Zábřeh / Bludov // úterý: +420 733 131 667 // čtvrtek: +420 732 314 418

 

Kontakt INFORMACE A CATERING

email: info@salatovnik.cz nebo na telefon: +420 720 222 982 / +420 603 202 838

 

Salátovník s. r. o.

Radniční 231/4, 787 01 Šumperk
IČ: 06760759
www.salatovnik.cz

 

Chtěli byste mít naše saláty ve své prodejně, nebo kdekoliv jinde? Pořádáte nějakou oslavu či firemní večírek?
Připravíme pro Vás saláty a dezerty na míru!!!

Seznam alergenů je k nahlédnutí na webu.